WoxůvWebík

Přes Peshkopi do Fushë Lurë [02. 09. 2010]

První zastávkou v Albánii pro nás bylo město Peshkopi, kde jsme byli nuceni přesednout do místních teréních dodávek, neboť cesty co Fushë Lurë, kde nás čekal horský hotel, jsou pro autobus nesjízdné.

Než jsme však vyrazili měli jsme dost času na to, abychom si město trochu prošli. Za zmínku stojí snad jen kuriozní kruhový objezd, který ma v průmeru něco pod 50cm.

Pokud pak jde o cestu samotnou, byl to docela adrenalin. Náš řidič Mentor byl rozený závodník, takže jsme měli témeř celou cestu slušný náskok. Pokud nás během nějaké fotopauzy "kolegové" předjeli Mentor neváhal a jakmile byla cesta alespoň trošku širší, tak předjížděl. Ke konci jsme bohužel prorazili kolo a přestože výměna trvala jen pár minut dojeli jsme poslední, což Mentora očividně pěkně štvalo :-)

Hotýlek byl vcelku velký, ale pro cca čtyřicet členů naší expedice to nastačilo a tak jsme si ustali všude možně. Ubytování sice skromné, nicméně postačující, ke zdejšímu luxusu patřilo wc, teplá voda a taktéž možnost objednat si večeři (ryba + šopák) a snídaně (bylinkový čaj, chleba, med, sýr). Obojí jsem ochutnal a obojí bylo dobré.